Kredyt na start dla firmy

Home / Kredyt na start dla firmy

Kredyt na start

– kredyt na start dla firm z Habza Finanse

Szukasz rozwiązań finansowania swojej firmy?

Masz problem z wyborem kredytu?

Brak czasu na przemyślenia: ile, jak długo, czy warto?

Kredyt dla firm na start w wysokości do 100 tys. zł to najlepszy sposób na sfinansowanie Twojej działalności. Z nami każda nowa firma ma szanse na pozyskanie funduszy pozwalających spełnić marzenia o prowadzeniu własnego biznesu.

My, Polacy, bez wątpienia jesteśmy narodem przedsiębiorczym. Cenimy sobie niezależność i możliwość wzięcia swojego losu we własne ręce, a poza tym jesteśmy również niezwykle pomysłowi. Jak pokazują badania – osoby, które decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, są świadome swoich kompetencji oraz umiejętności, nie skupiają się na słabych stronach, charakteryzują się większą skłonnością do ryzyka, a także godzą się z możliwością popełnienia błędu. Prym wśród mikro-firm, czyli jednoosobowych działalności gospodarczych, wiodą panie – co trzecia firma w Polsce została założona i jest prowadzona przez kobietę. Co bardzo ważne, badania wykazują, że kobiety w naszym kraju w większości zakładają firmy nie z musu, ale z chęci rozwijania swojej kariery. Prawie 3/4 Polek, które decydują się na założenie działalności gospodarczej, ma za sobą doświadczenie pracy w innej firmie lub instytucji. Wśród głównych powodów wskazywanych jako motor do rozpoczęcia własnego biznesu, na pierwszy plan wybijają się chęć pójścia “na swoje” oraz dążenie do samodoskonalenia. Z pewnością można zaryzykować stwierdzenie, że sukces polskiej przedsiębiorczości ostatnich lat pisany jest przysłowiową szminką.

Założenie własnej firmy – skąd wziąć pieniądze na start?

Otwarcie własnej firmy to wyjątkowy moment i duże wyzwanie. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, w jaki sposób pozyskać finansowanie dla firmy, która jest nowa na rynku. Banki nie patrzą zbyt przychylnie na właścicieli, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem – nie oznacza to jednak, że na rynku brakuje rozwiązań pozwalających na sfinansowanie nowej działalności.

Jeżeli więc prowadzisz działalność gospodarczą nie dłużej niż 12 miesięcy, odnotowujesz zyski i chcesz, by rozwój Twojej firmy nabrał rozpędu, w związku z czym szukasz sposobu na sfinansowanie kolejnych pomysłów, odpowiedzią na Twoje poszukiwania jest kredyt na start. Sprawdzi się on również w przypadku osób, które dopiero planują założenie własnej firmy i wiedzą, że będą im do tego potrzebne dodatkowe fundusze. Kredyt na start umożliwia pozyskanie tych środków i przeznaczenie ich na założenie lub rozwój firmy – wynajem lub zakup lokalu, kupno niezbędnego sprzętu, oprogramowania i maszyn, a także szkolenia, licencje i uprawnienia oraz materiały reklamowe, marketing czy promocję naszych produktów lub usług.

Kredyty dla nowej firmy – cele finansowania

Kredyt dla firm rozpoczynających działalność może okazać się jedyną możliwością na spełnienie marzeń dotyczących posiadania i prowadzenia własnego biznesu. Kredyt na nową działalność może być też jednak wyjątkowo trudną do przejścia procedurą. Niestety, przedsiębiorcy z krótką (lub żadną) płynnością finansową firmy nie mogą na ogół dostarczyć większości dokumentów wymaganych przez banki, takich jak chociażby KPiR, wyciągi z konta i szereg innych dokumentów. Kredyt dla firm z krótkim stażem wiąże się więc z pewnym ryzykiem braku spłaty – w przypadku, kiedy startup nie zacznie przynosić zysków, które pozwolą na spłatę zobowiązania. Z uwagi na opisaną sytuację, każdy młody przedsiębiorca powinien dokładnie zastanowić się na jaki cel przeznaczy środki, które zapewni mu kredyt na rozwój nowej firmy oraz uczciwie skalkulować czy w razie braku rentowności, będzie mógł samodzielnie spłacać zobowiązanie wobec wierzyciela.

Kredyty na start dla firm cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Prawdopodobnie wynika to z faktu dynamicznego rozwoju gospodarki, usług stacjonarnych i rynku e-commerce. Kredyt na start dla nowej firmy i jego dostępność może być bodźcem do zmiany dotychczasowej formy zatrudnienia – z etatu na działalność. Kredyt na rozwój firmy może również zapewnić niezbędne na start narzędzia, które pozwolą na płynne rozpoczęcie własnej działalności – niezbędne oprogramowanie, opłaty za usługi informatyczne i marketingowe i wymagany sprzęt. Tak naprawdę, gotówka, którą oferują kredyty dla nowych firm na start jest niezbędna do rozpoczęcia realizacji założonych przez siebie planów. Jeśli nie posiada się własnych środków pozwalających na swobodne działania zgodne z założonym biznesplanem, kredyt dla nowej firmy może okazać się jedną z dyskretnych możliwości pozwalających na rozwój marki.

Kredyty dla firm na start – analiza wniosku

Wysokość i okres udzielonego zobowiązania jest kwestią indywidualną. Podczas analizy wniosku o kredyt na start dla firm, bank może uznać, że wnioskowana kwota kredytu jest zbyt wysoka, lub całkiem odwrotnie – zaproponuje większą kwotę dostosowaną do możliwości finansowych przedsiębiorcy. Analiza finansowa o kredyt na start dla firmy nie odbiega zbytnio od tradycyjnych procedur. Podczas weryfikacji badana jest zdolność finansowa kredytobiorcy, jego historia kredytowa i posiadane zobowiązania. Kredyt na nową firmę będzie wymagał dostarczenia dokumentów i zaświadczeń, których zakres jest uzależniony od indywidualnej sytuacji – warto skonsultować się z doradcą i spytać co będzie potrzebne do złożenia wniosku.

HABZA Finanse pomaga w pozyskaniu środków dla nowych firm

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a dzięki ścisłej współpracy z pracownikami banków, udało się nam stworzyć zaufaną ich bazę, dzięki czemu jesteśmy niezwykle skuteczni w pozyskiwaniu środków dla nowych firm – działających nie dłużej, niż 12 miesięcy lub takich, które dopiero zostaną założone.

Skontaktuj się z nami – pośrednicy kredytowi HABZA Finanse przedstawią Ci dostępne możliwości.

Kto może otrzymać Kredyt na Start?

Jeśli masz pomysł na swój własny biznes – pomożemy Ci pozyskać fundusze w satysfakcjonującej wysokości. Co ważne, jeszcze przed założeniem firmy możesz dowiedzieć się, czy będziesz mógł dostać kredyt na start up – w tym przypadku wystarczy przygotować interesujący, nietuzinkowy biznes plan oraz dopełnić formalności. Nie można też zapominać, że w tym przypadku dodatkowym wymogiem jest posiadanie nieskazitelnej historii kredytowej.

Kredyty dla nowo powstałych firm są relatywnie trudne do uzyskania, banki stawiają chętnym sporo wyśrubowanych wymagań. W związku z tym tylko nieliczni mają szansę na skorzystanie z tego rodzaju wsparcia. Kredyty na start są odpowiednie dla przedsiębiorców przekonanych o powodzeniu swojego przedsięwzięcia – ich stosunkowo duży koszt, przejawiający się wysokością prowizji, oprocentowania i ewentualnych dodatkowych opłat, rekompensuje bankom skalę ryzyka. W wielu przypadkach więc lepszym rozwiązaniem jest założenie firmy i pozyskanie pierwszych klientów. Dużym atutem przy wnioskowaniu o kredyt dla firm jest bowiem możliwość przedstawienia dotychczasowych zysków.

Mimo wielu kampanii reklamowych i przemyślanych strategii marketingowych skierowanych do świeżo upieczonych przedsiębiorców, w 2018 roku niewiele banków proponuje kredyty dla nowych firm. Aktualnie jest to dosłownie jedynie kilka instytucji, a koszty takiej pożyczki są stosunkowo wysokie, bo udzielenie jej firmie z krótkim stażem postrzegane jest jako ryzykowne. Mimo to wśród ofert można znaleźć takie, w których na rozpoczynających działalność czekają kwoty w wysokości nawet do 100 000 złotych (bez dodatkowego zabezpieczenia) i do 350 000 złotych (z hipoteką na nieruchomość do 50% jej wartości).

 

W HABZA Finanse pomagamy uzyskać Kredyt na Start dla nowych firm

Mimo znacząco ograniczonej oferty kredytów na rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej i dla firm będących na rynku krócej niż rok, nasi pośrednicy kredytowi są w stanie nie tylko znaleźć odpowiednie rozwiązanie – korzystne zarówno pod kątem wysokości środków, jak i opłat związanych z samą pożyczką – ale także przeprowadzić właścicieli przez wszystkie formalności. Pomagamy w skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosków, cierpliwie odpowiadamy na wszystkie pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Wiemy, jak ważnym jest odpowiednie doradztwo i wsparcie merytoryczne, kiedy dopiero rozpoczyna się przygodę z własnym biznesem. Pośrednicy kredytowi HABZA Finanse pomogą Ci w doborze najlepszego sposobu finansowania Twojej działalności. A może myślisz o przeniesieniu kredytu na start do innego banku? Zgłoś się do nas!

Pośrednicy kredytowi z firmy HABZA Finanse pomogą Ci w doborze najlepszego sposobu finansowania Twojej działalności. Myślisz o przeniesieniu kredytu na start do innego banku? Zgłoś się do nas!

Przykład reprezentatywny.

  • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,64073%.

  • Kwota pożyczki: 31 800,00 zł Oferta: BEZ UBEZPIECZENIA

  • Okres spłaty (liczba rat): 96 Składka ubezpieczenia: 0,00 zł

  • Prowizja za udzielenie: 1 800,00 zł (kredytowana) RRSO: 9,64%

  • Oprocentowanie zmienne: 7,60%

Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Jeżeli interesuje Cię kredyt dla firm na start – skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę.

Natalia Błaszczyk

Analityk Kredytowy / Ekspert ds. Finansowania Przedsiębiorstw

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych:

Właścicielem strony www jest Habza Group sp. z o.o. działająca pod znakiem towarowym „Habza Finanse”. Numer w rejestrze Krajowego Nadzoru Finansowego: RPK000616.
Wniosek Online