Kredyt dla firm

Home / Kredyt dla firm

Kredyt dla firm

– kredyt dla firm z Habza Finanse

Szukasz rozwiązań finansowania?

Problem z wyborem kredytu?

Brak czasu na przemyślenia: ile, jak długo, czy warto?

Szukasz kredytu dla siebie?

W samym tylko 2016 roku w Polsce powstało ponad 330 tysięcy nowych firm, głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Źródła finansowania biznesów nad Wisłą są wielorakie, jednak głównie składają się na nie oszczędności oraz kredyt dla firm w różnych formach. Do najpopularniejszych należą kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, kredyt konsolidacyjny oraz kredyt dla nowych przedsiębiorstw. Pamiętać jednak trzeba, że pozyskanie środków na działalność gospodarczą nie należy do łatwych – banki starannie prześwietlają finanse firmy, a pieniądze pożyczają rzadko i najczęściej drogo.

Prowadząc własną firmę na pewno chcesz ją rozwijać – inwestować w nowe rozwiązania, zwiększać pola działalności, zatrudniać pracowników i wspierać innowacyjne projekty. Marzy Ci się nowy park maszynowy, zakup nieruchomości pod działalność albo wyszkolenie personelu. Możesz mieć też przejściowe kłopoty z płynnością finansową, w związku z czym potrzebujesz pomocy w postaci zastrzyku gotówki. Na rynku znaleźć można wiele propozycji kredytów dla firm, przyjrzyjmy się więc poszczególnym produktom w tej kategorii.

Kredyt na start, kredyt dla nowych firm

Jeżeli masz własną działalność krócej, niż dwanaście miesięcy, trudno będzie Ci uzyskać dodatkowe finansowanie na jej rozwój. Nie oznacza to jednak, że jesteś na kompletnie przegranej decyzji. Są banki oraz instytucje finansowe, które pożyczą Ci pieniądze na rozkręcenie biznesu. Kredyt dla nowych firm umożliwia Ci zdobycie niezbędnych środków i przeznaczenie ich rozwój – zakup lokalu albo wynajem, kupno potrzebnego sprzętu, oprogramowania czy maszyn, jak również i opłacenie szkoleń, niezbędnych do legalnego funkcjonowania licencji. Dla wypromowania własnego biznesu ważne są również profesjonalne działania marketingowe, a to również generuje niemałe koszty. Co ważne, oferta ta stosuje się również zazwyczaj w przypadku osób, które dopiero zamierzają działalność gospodarczą otworzyć.

Trzeba pamiętać, że kredyty dla firm na start są dość trudne do otrzymania – banki niechętnie wspierają młodych przedsiębiorców i często stawiają im naprawdę wysokie wymagania. Warto więc wspomóc się doradztwem doświadczonych konsultantów Habza Finanse Bydgoszcz, którzy pomogą w negocjacjach z bankiem lub firmami pożyczkowymi, wskażą, jakie dokumenty należy przygotować i przeprowadzą Cię przez cały proces.

Kredyt inwestycyjny

Każdy przedsiębiorca bez wątpienia zastanawia się, skąd wziąć środki na rozwój firmy. Mając ciekawe pomysły i śmiałe idee, niejednokrotnie potrzebujesz funduszy na unowocześnienie swojego biznesu, zakup maszyn czy przeszkolenie lub zatrudnienie nowych pracowników. Być może w grę wchodzi także zmiana siedziby – a więc zakup lokalu lub działki, ewentualnie wynajem.

Wśród bankowych ofert znaleźć można sporo kuszących rozwiązań, ciężko jednak wymiernie porównać je między sobą, ponieważ w przypadku kredytu inwestycyjnego wiele zależy od cech naszej działalności, takich jak wielkość firmy i ilość personelu, wysokość przychodów w ujęciu rocznym, czy staż i konkurencyjność w segmencie rynku. Przede wszystkim jednak analizowana jest wielkość inwestycji i jej wartość, szansa na jej powodzenie oraz stopa zwrotu. Krótko mówiąc banku musi wierzyć w powodzenie tej misji nie mniej, niż Ty sam.

Co jednak w sytuacji, kiedy dysponujesz świetnym pomysłem na rozwój biznesu, masz dobrze napisany biznesplan i posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty, ale i tak masz problem z uzyskaniem kredytu inwestycyjnego? Habza Finanse w Bydgoszczy pomoże rozwiązać Ci ten problem, oferując kompleksową obsługę w zakresie różnorodnego finansowania dla firm. Nasi konsultanci pochwalić mogą się nie tylko wieloletnim doświadczenie i ogromną wiedzą, ale również doskonałymi relacjami z pracownikami banków i instytucji finansowych, co pozwala na wygenerowanie konkurencyjnych i niedostępnych dla innych ofert.

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy to raczej propozycja dla firm o nieco dłuższym stażu. Należy on do grona popularnych produktów bankowych, w związku z czym jego oferty możemy znaleźć w niemal każdej placówce. Mimo to należy do stosunkowo drogich rozwiązań, gdyż w większości przypadków oprocentowanie wynosi od ośmiu do nawet kilkunastu procent w skali roku. Trzeba się również liczyć z prowizją w wysokości od 0,3% do 5% sumy naszego kredytu.

Kredyt dla spółki

Kredyt dla spółki z o.o. przeznaczony jest na dowolny cel związany z bieżącym funkcjonowaniem spółki. Środki mogą zostać przeznaczone na cel dowolny – nie ma wymogu przedstawiania faktur.  Kwota kredytowania to nawet 500 000 zł bez zabezpieczeń. Analityk kredytowy Habza Finanse pomoże w przygotowaniu wszystkich dokumentów, zajmie się analizą sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i przygotowaniem spółki do otrzymania finansowania w banku.

Przykład reprezentatywny.

  • Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 8,68%.

  • Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 49 999,00 zł.

  • Całkowity koszt kredytu: 13 732,85 zł. (w tym: prowizja z tytułu udzielenia kredytu 499,99 zł, odsetki od kredytu 13 232,86 zł, koszty usług dodatkowych 0 zł, koszty zabezpieczeń 0 zł).

  • Całkowita kwota do zapłaty: 63 731,85 zł.

  • Okres kredytowania od 6 do 144 miesięcy.

  • Prowizja za udzielenie kredytu jest kredytowana. Oprocentowanie nominalne 7,99 %, 72 miesięczne raty w równej wysokości 885,16 zł.

Kalkulacja została dokonana na dzień 01.06.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Służy celom informacyjnym i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, ani zaproszenia do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego na zaprezentowanych warunkach. Wyliczenia wskazane przez kalkulator są oparte o założenia przyjęte dla reprezentatywnego przykładu, nie uwzględniają oceny zdolności kredytowej i nie wypełniają obowiązków informacyjnych wynikających z Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim. Przyznanie i wysokość kredytu zależy od zdolności kredytowej klienta.

Jeżeli interesuje Cię kredyt dla firm – skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę.

Przyjdź!

Jana Karola Chodkiewicza 17, 85-065 Bydgoszcz

Zadzwoń!

+48 602 234 802

Napisz!

natalia.blaszczyk@habza.com.pl

Właścicielem strony www jest Habza Group sp. z o.o. działająca pod znakiem towarowym „Habza Finanse”. Numer w rejestrze Krajowego Nadzoru Finansowego: RPK000616.
Wniosek Online